Garanti ve İade Koşulları

Garanti Koşulları
Tüm ürünler aksi belirtilmediği takdirde üretici firmaların garantisi altındadır. Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için kargo teslimatı esnasında ürünü mutlaka kontrol ediniz. Herhangi bir hasar gördüğünüzde tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün üzerinde yapılan değişiklikler,ürünün deforme olması ya da ürünün orijinal dizaynının bozulması garanti kapsamı dışındadır.

Türkiye içerisine gönderilen siparişler için iade ve değişim

Ürün iade istekleri Tüketicinin Korunması Kanunu ve Yönetmeliği hükümleri esas alınarak aşağıdaki kriterler dâhilinde yapılmaktadır.
Kanunen internetten yapılan satışlarda (mesafeli sözleşmeler ile satışlarda) tüketicilerin teslim aldığı tarihten itibaren 14 gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek ürünü iade hakkı mevcuttur. Buna rağmen Reyongiyim.com.tr’den yapılmış olan alışverişlerde fatura ibrazı ile kullanılmamış ürünlerde 14 gün içerisinde iade konusunda destek olmaktayız.
(İnternet Mağazamız' da değişim yapılmamaktadır.) İade ettiğiniz ürünleriniz tarafımıza ulaştıktan sonra, ürünleriniz kabul işlemini takiben işlem sırasına göre incelenmektedir. İade ürünleriniz tarafımıza ulaştıktan sonra 10 ila 20 iş günü içerisinde iade tutarınız tarafınıza ödenecektirİadenizin geri ödemesi sitemizde sipariş verirken gerçekleştirdiğiniz ödeme yöntemine göre (Peşin/taksit) geri ödenecektir. İade işlemleri otomatik sistemler tarafından yapıldığından geri ödeme de sistemde oluşturmuş olduğunuz siparişin ödeme türüne göre sonuçlanmaktadır. Siparişlerde taksitli ödeme metodu kullanıldıysa iade taksitli olarak; peşin ödeme metodu kullanıldıysa da iade karta peşin olarak geri ödenmektedir.


Nasıl Değişim Yapabilirim?

 • İnternet Mağazamızda değişim yapılmamaktadır.

Nasıl İade Yapabilirim?

 • İade paketinizi aşağıdaki anlaşmalı olduğumuz YURTİÇİ KARGO firması ile anlaşma cari kodu üzerinden kargo ücreti ödemeden gönderi yapabilirsiniz.
  KARGO FİRMASI ANLAŞMA CARİ KODU CARİ AÇIKLAMA
  YURTİÇİ KARGO 405493374 REYON GİYİM SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
  Yukarıdaki kargo firmalarından veya anlaşmasız olduğumuz kargo firmalarından karşı ödemeli olarak gönderilen paketler iade olarak kabul edilmemektedir.

1. İade Koşulları

 • reyongiyim.com.tr adresinden satın almış olduğunuz kullanılmamış, hasarsız ve iç/dış etiketleri kesilmemiş ürünlerinizi, 14 gün içerisinde iade edebilirsiniz. 
 • Hijyen koşulları gereği iç giyim ürünlerinde iade yapılmamaktadır.
 • Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri hijyen kuralları sebebiyle ancak ambalajı açılmamış, kullanılmamış, denenmemiş ve son kullanma tarihi geçmemiş olmaları halinde iade edilebilir.

2. Ürün Ücretinin Tarafınıza İade Edilmesi

 • Ürün/ürünleriniz bize ulaştıktan sonra incelenir ve iade koşullarına uygun olduğu takdirde kabul edilerek siparişteki ödeme metodunuza göre geri ödemeniz gerçekleştirilir.
 • İade işleminiz gerçekleştiğinde tarafınıza e-posta, telefon veya sms yolu ile bilgi verilmektedir.
 • Geri ödemenizin hesabınıza yansıma süresi bankanıza göre değişiklik gösterecektir. Lütfen hesabınıza kontrol etmeyi unutmayınız.
 • Havale/EFT ile oluşturmuş olduğunuz siparişlerin iadesi durumunda ödeme yapılırken banka tarafından tahsis edilen tutarın iadesi yapılamamaktadır.

İade Adresimiz:
Reyon Giyim San. Tic. Ltd. Şti. / İnternet Mağazası İade Bölümü
Mehmet Nesih Özmen Mah. Karadal Sokak no:11 Kat:1 Merter Güngören – İstanbul

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.